Статии и енциклопедии

12 съвета за сваляне на килограми!

12 съвета за сваляне на килограми!

12 съвета за сваляне на килограми!

Струва ли ви се, че когато започнете да спазвате диета или да внимавате с храната, не постигате желаните резултати? Разберете защо!

Описание

Струва ли ви се, че когато започнете да спазвате диета или да внимавате с храната, не постигате желаните резултати?

 

Вижте 12 начина да се придържате към правилния път за постигане на стройна фигура. 
1. Променете начина, по който отслабвате.
Най-лошото нещо при диетите е, че те имат начало и край. И това е проблемът, ако наистина искате здравословно тегло, ще трябва да промените начина си на живот завинаги!
 
2. Направете целта си смислена.

Пренасочете енергията си и не си поставяйте цели в цифри, тъй като това ще ви натовари още повече. Поставете си цели като сваляне на един размер дреха, придобиване на повече енергия, възприемане на по-позивна нагласа към света. По този начин килограмите ще се свалят сами, без вашата помощ.

 
3. Спрете да правите неща, които не работят.
Помислете какво сте правили в миналото, когато сте се опитвали да отслабнете, къде сте допуснали грешки и какво можете да промените?
Например, ако проблемът ви е преяждането с междинни закуски на работното място, помислете дали да не носите със себе си здравословни варианти с които да ги замените.
 
4. Променете ежедневните си навици.
Поставете стабилни бариери в областите, в които знаете, че сте слаби.
Например, ако обичате да хапвате чипс следобед, опитайте се да го смените с плодове. Ако имате магазин за хранителни стоки на 1 км разстояние, не се качвайте в колата, а се разходете пеша.
 
5. Бъдете заети.
Хубаво е да бъдеш активен и със сигурност хората предпочитат да правят нещо интересно, отколкото да гледат телевизия след работа. Присъединете се към фитнес зала, започнете да тичате, рисувайте, създавайте тематични продукти, занимавайте се със семейството си, отидете на кафе с приятел.
Хората, които са по-малко активни и не им се случват много неща в ежедневието, са най-склонни да имат проблеми с теглото.
 
6. Очаквайте неочакваното.
Всеки път, когато започнем да се придържаме към определен хранителен режим и да въвеждаме нови навици, можем бързо да се отклоним от правилния път. Може да се окаже, че в магазина за хранителни стоки е свършила любимата ви салата, забравили сте си закуската. В такива случаи е изключително важно да сте готови да спазвате рутината си и да избягвате препятствията, като бързо намирате здравословни алтернативи.
 
7. Бъдете най-добрият си приятел.
Най-важната характеристика на човек, който иска да постигне целите си, е неговата решителност. Вие сте този, който може да каже "НЕ" на лошите храни и навици, така че всичко зависи от вас. Мотивирайте се и си казвайте многократно сутрин в огледалото, че се обичате и че сте силен човек, който не се отказва при първото препятствие.
 
8. Глад?
За да спрете да преяждате, трябва да оцените глада си от 1 до 10. Не си позволявайте да огладнеете твърде много, тъй като това може да доведе до преяждане. Също така не яжте, ако не сте гладни.
 
9. Станете отговорни!
Водете си дневник на храненията и упражненията на хартия, онлайн или с помощта на приложение на телефона си. Не измервайте килограмите си по 2 пъти на ден, а го правете 1 път седмично. Ако не постигате резултати, не се отказвайте, а помислете какво правите погрешно.
 
10. Опознайте емоционалните си реакции.
Депресията, разочарованието, стресът, гневът или тъгата са най-честите фактори, които предизвикват посягането към храната, въпреки че не чувствате глад.
Причината, поради която посягате към храната, е много важна, отделете време да помислите какво ви притеснява и дали можете да го разрешите чрез разговор, може би разходка, слушане на спокойна музика и т.н. 
 
11. Спете ли достатъчно?
Проучванията показват, че хората, които не спят достатъчно, могат да предизвикат хормонални промени в себе си, които водят до усещане за глад.
Значението на добрата нощна почивка не може да бъде подценявано. Препоръчителното количество сън за възрастен човек е между 7 и 9 часа на денонощие.

12. Хранителни практики.

Дъвчете добре храната си. Хранете се по-бавно и дайте възможност на стомаха ви да каже на мозъка ви кога се е наситил.